Лавров заявив про необхідність перемир’я в Україні

Читать на русском
Лавров заявив про необхідність перемир’я в Україні
Лавров заявив про необхідність перемир’я в Україні

За словами глави російського МЗС, Москва нібито абсолютно відкрита до діалогу, однак шукатиме його з Європою. У ISW вважають цю заяву показовою.

Глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про необхідність перемир’я в Україні, проте з Києвом Кремль домовлятися не готовий. Про це йдеться в матеріалі Bild.

Під час свого виступу на Міжнародному науково-експертному форумі "Примаковські читання" російський дипломат порушив тему припинення бойових дій на території України. Ба більше, Москва нібито "абсолютно відкрита для діалогу, заснованого на визнанні реальності".

Автори матеріалу зазначили, що в такий спосіб Росія хоче зберегти не тільки ті території, над якими фактично утримує контроль, а й наполягає на повній анексії регіонів. Йдеться про Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області.

До речі, сам Сергій Лавров під час свого виступу дав зрозуміти, що Київ нібито не розглядається Москвою як учасник переговорів. Росія "шукає діалогу з Європою", говорив дипломат. В американському Інституті вивчення війни (ISW) тим часом назвали такий факт показовим.

"Це підкреслює постійну хибну думку Кремля про те, що не існує законної української влади, з якою Росія могла б вести переговори, і підриває статус України як суверенної країни з власними кордонами", — писали аналітики.

До речі, у матеріалі окремо наводять слова глави МЗС РФ про те, що вимоги Кремля нібито не є максималістськими, а навпаки.

"Це мінімальні речі, які покликані забезпечити і нормальне життя України, і безпеку всього європейського регіону. Україна — так, для нинішнього режиму це гідна роль інструменту в руках Вашингтона, а для Європи це, звичайно, принизливо", — заявляв Сергій Лавров.

28.06.2024