«Я не котик». Відверте інтерв'ю з Вадимом Ваврищуком

Вадима Ваврищука знають на Волині та далеко за її межами, як яскравого революціонера, кіборга, а також політика. Він очолює акції протесту, гостро висловлюється у фейсбуці, іноді навіть приправляє пости добірною лайкою. Його вибір політичної сили на місцевих виборах багатьох здивував, адже чоловік зарекомендував себе активним «порошенківцем».

Вадим Ваврищук у 2014-2015 роках пройшов найгарячіші точки Східного фронту, захищав у бою Донецький аеропорт, де отримув важке пораненняу січні 2015 року.

Кандидатом у депутати до Луцької міської ради чоловік йде у третьому окрузі під номером «1» у списку партії «Народний Рух України».

– Вадиме, ви маєте репутацію дуже експресивного активіста. Ця ваша риса набута, чи ви завжди таким були?

– Так, я не котик. Я можу собі дозволити голосно сказати: не голосуйте за морди, які на бігбордах!

Мабуть, та емоційність у мене завжди була, але до війни не так виплескувалася. У мене змінилося відношення до життя і людей, у зв’язку з подіями, у яких я брав участь, а саме в російсько-українській війні.

 

 

 

Я вважаю, що у кожного з ветеранів загострене відчуття справедливості. Особисто мене воно спонукає іти в політику, займатися громадською діяльністю.
Ми ж втратили на війні своїх друзів, багато хто повернувся покалічений, і у цивільному житті ми побачили, що тут нічого не змінюється. 

Ми зараз навколо спостерігаємо агресивний реванш антимайдану! Як це можна спокійно спостерігати? Страшно, що вся попередня боротьба могла бути марною, що ніхто не зробив висновків. Особисто мене це навіть ображає. Тому й прошу виборців робити свій вибір свідомо, а не по «приколу» чи за «гречку». Не продавайте майбутнє своїх дітей і онуків!  

Читайте також: «У кожного був свій Донецький аеропорт», – «Кіборг» з Луцька Вадим Ваврищук

 

 

 

– А яким є ветеранське середовище на Волині?

– Я б сказав – розрізненим. Насамперед ветерани поділилися на тих, хто підтримував Зеленського і тих, хто підтримував Порошенка. Та не важливо, чи ти ветеран, в першу чергу ти людина. Зараз під час виборів важливо визначити свою позицію. 

– З вашої сторінки у фейсбуку і з попередньої політичної діяльності, маю на увазі балотування до обласної ради 2015 року від БПП,  очевидно, що ви «порошенківець». Але у Луцьку міську раду ви йдете Народним рухом України. Чому?

– Подивіться, хто з теперішніх депутатів знову йде на ці вибори. Скільки з них  є «повій», тобто йде від інших партій, ніж вони починали? Та таких пристосуванців більшість! І до мене з пропозиціями зверталася не одна партія, але для мене є обмежена кількість політсил, які я міг обрати для балотування: «Слуга народу», «За майбутнє», «Свідомі», «Батьківщина» для мене неприпустимі з різних причин. Але Рух – це єдина справді опозиційна сила проти «палицюківства».

«Майбах», як кажуть в народі, дурить виборців виставивши першими номерами нардепів, тим паче, що один із них – Рубльов – дурить подвійно, бо ж пройшов у Верховну Раду від «Слуги Народу», а по факту є слугою Ігоря Палиці. В цього «господаря області» давно ж і вся волинська «Батьківщина», вона куплена давно і з потрохами. 

Читайте також: Зебутафорія: як стартувала «Слуга народу» у виборчих перегонах на Волині

Крім того, хочу нагадати як Юлію Тимошенко перед виборами назвали «кіборгом»? Тоді 6 чи 7 волинських військових здали свої нагрудні знаки «За оборону донецького аеропорту» і заявили, що не хочуть аби їх далі називали «кіборгами».

Читайте також: Волинські кіборги відмовились від своїх нагород

Щодо «Європейської Солідарності» вважаю, що їм потрібно ще самим розібратися, що в них відбувається.

«Свобода» – дуже негативно ставлюсь до центрального керівництва, вважаю їх провокаторами. А місцеві їхні представники де? Правильно! Посідають посади заступників голови облради. 

«Свідомі» теж не варіант. Не знаю як хто, а я не можу прийняти той факт, що  один із представників Тарас Шкітер був причетним до «Українського вибору» Медведчука. Я в ДАПі ледь голову не поклав, а він за дружбу з кацапами! «Свідомі» розвели людей своїми псевдоголосуваннями у фейсбуці за простих громадян, свідомо розуміючи, що пройдуть лише перші, тому і на чільних місцях лише свої. 

Читайте більше: Чому постарів молодий луцький політик, або Чи свідомо збрехав Шкітер?

Через обмеженість вибору я прийняв рішення балотуватися саме від Народного Руху.

 

 

 

– А чим є Народний Рух України саме у волинському виконанні?

– Під брендом «Народний Рух України» об’єдналося три місцевих сили: це сам Рух, Народний контроль і громадська організація «Розвиток мікрорайонів міста», у яких в назві є ключове слово «розвиток». Ці люди об’єднані в першу чергу за патріотичні ідеї, за розвиток міста й області.

Читайте більше: «Ми робимо те, на що здатен кожен». Про маленьку організацію із Вишкова, якій вдалося

– Розкажіть, чим ви особисто і Рух буде займатися в міській раді?

– Я не можу зрозуміти наш народ, який топчеться на одних граблях. Але нам очевидно, що Народний рух, як зайде у міську раду, то буде в опозиції. Найголовніша функція опозиції – контроль за використанням ресурсів. Наприклад, зараз відбуваються всілякі махінації із землею.

Взагалі у нашому місті є два дуже прибуткових бізнеси – асфальтування моста на Ковельській і закладання міста бруківкою, добре, що ще Стир не заложили бруківкою!

Це ідеально: ви бруківку ложите і щороку гроші з бюджету ідуть на те, щоб підсипати її. Все! Більше нічим не потрібно займатися!

А, можна ще купувати теплиці, як сталося на Рівненській, різати там метал, а потім на тому місці будувати висотки. Адже собівартість будинку для забудовника – це перші три поверхи, далі – шалені заробітки.

Читайте більше: Усе буде «Бригантина»: як родичі й друзі депутатів відхопили два гектари луцької землі. РОЗСЛІДУВАННЯ

 

 

 

– А як ви ставитеся до конфлікту міськради й підприємців Старого ринку?

– Вважаю, що у тій формі як він є, то зовсім негарно біля історичної пам’ятки. Але навіщо знищувати було? Чому його просто не окультурити, зробити це зонування? А ще напроти Стиру в нас є близько 20 гектарів землі. Чому не зробити міст і перенести його через річку? У нас аграрна область, є багато фермерів і там може бути гуртовий продуктовий базар.

Це б вирішило забезпечення міського населення продуктами й виробникам було б хороше місце для збуту. Головне – зробити нормальний міст, тільки не такий як Шевченко робить.

 

 

 

 – Який це Шевченко?

– Господарник з Буковеля! Хто ж тендери у нас зараз виграє? Це ж ідеальна річ: взяв міст і його просто робиш-робиш…

Читайте більше: Фірма «ПБС», яку пов’язують з другом народного депутата від Луцька Ігоря Палиці політиком та бізнесменом Олександром Шевченком, виграла два тендери на ремонт доріг у Волинській області. За виконані роботи компанія отримає 95,7 мільйона гривень.

Україна – унікальна країна, тільки ми придумали боротись з ковідом шляхом асфальтування доріг з фонду, який був виділений на боротьбу з хворобою.
Або ж яка нерозумна людина придумала створити ковідний центр мало того, що в густо населеному районі міста, так ще й в роддомі? От який дятел це придумав? Покірне стадо в міській раді, яке представляє УКРОП та декілька перебіжчиків, просто проголосувало за це рішення.

Читайте більше: Переїхали за день. Як працює Луцький пологовий будинок

Або відкриття фонтану, де прийшов посвітити лицем Поліщук? Ніхто не розуміє, що це було під вибори? В нас же все є, абсолютно всі райони впорядковані? Дивлячись на суму і маючи певне розуміння в цих питаннях, я просто розумію, скільки там крадеться грошей.

Читайте також: У центрі Луцька відкрили новий фонтан

 

 

 

 Ви плавно зачепили тему виборів Луцького міського голови. Розкажіть, кого підтримуєте і чому?

– Я записав відеозвернення, що підтримую Шибу. Чому? Тому що Рух своїх кандидатів не висунув. Для мене буде особисте горе, якщо у другий тур вийдуть представники «За майбутнє» і «Слуги народу».

Читайте також: «Я впевнений, що Шиба не ляже під жодних представників олігархату», – воїн АТО Ваврищук

Я хочу, щоб лучани звернули свою увагу, голосуючи «За майбутнє», згадали, як вони три останні роки живуть. Зараз немає «За майбутнє», по факту це УКРОП, але це лише ребрендинг, ті ж самі яйця – вигляд збоку!

 
Grundfos
Циркуляційний насос Grundfos UPS 25-60 180 1x220
 

 

Читайте більше: Влада «Директорії»: Волинь на старті виборчого сезону 2020

Зловживаючи своїм становищем, вони мають список соціально незахищених осіб і адресно впливають на них. Я закликаю лучан з'явитися на ці вибори, бо ті, хто отримали матеріальне заохочення від цих сил – обов'язково з'являться, то ж така наша українська натура. 

Ігор Петрович, який не палиться, контролює партію «За майбутнє», певною мірою «Слугу народу», повністю скуплена Батьківщина, і навіть «Свідомих». Зверніть увагу, хтось Палицю критикує? Ніхто! Тільки Народний Рух України й частково «Європейська Солідарність». 

Всі розумні люди знають, що Поліщук – лише маріонетка, людина без власної думки й ідей. А кандидати в мери від «Батькіщини», «Свідомих» – технічні, які тільки розмивають голоси на користь Поліщука.

Читайте також: Вибори мера Луцька: на старт, увага, стоп!

Якщо лучани голосують за «Слугу народу», то нехай подивляться, у яку прірву злітає наша країна, і що відбувається на Волині під керівництвом цієї лугансько-донецької шайки.

 

 

 

 Ви якраз себе проявили яскраво у політичному житті Волині, коли організовували серію протестів у Волинській обласній держадміністрації проти голови Юрій Погуляйка. Якою була ваша мотивація?

– У нас область зараз очолює мєнт, перший заступник – мєнт, і всі з одного регіону, вони заробітчани. Ці люди не є патріотами Волині, вони приїхали сюди збагатитися: зараз дивним чином тендери на великі державні замовлення виграють фірми з Донецької й Луганської областей.

Недавно директор ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Ігор Свиридов давав інтерв’ю, у якому признався, що їздить в Донецьк і його донька їздила народжувати у Донецьк, тому що там безкоштовно! Вдумайтеся, яка аргументація! І він, до речі, ще й балотується в обласну раду по списках «Слуги народу».

Читайте більше: Донька народжувала у «ДНР»: волинський чиновник вигадав фейк про платні пологи в Україні

Або як начальник департаменту соцзахисту населення Волинської ОДА Костянтин Нестеренко, який теж приїхав з Погуляйком, вимагав від директорів інтернатів 90% від їхніх премій? Тільки добре те, що ті директори наробили галасу і того «державного діяча» поперли.

Читайте також: Поліція відкрила кримінал на чиновника, який здійснював тиск на керівника Голобського інтернату

 

 

 

Пам'ятаєте, як призначили Погуляйка, то у Луцьку його прийшло зустрічати 300 АТОвців, щоб попередити: тут Волинь, він тут царювати не буде!

Читайте більше: Учасники АТО хочуть зустрітися із новопризначеним головою Волинської ОДА

Але він нас не почув і самі бачите, яких земляків він собі напризначав у заступники й керівниками різних напрямків. Коли котрийсь накосячить, то Погуляйко виправдовується, що не знав який він. Я б повірив, якби то були люди з Волині, але ні – це відбувається з членами його команди. Негоже голові ОДА не знати своїх підлеглих! 

Коли я працював в Держгеокадастрі, я мав свою команду з п’яти десантників. За кожного я відповідав і знав про них все, тоді нарікань на нашу роботу не було, тому що яким є я, таких людей я й підбирав. Не гоже голові міської адміністрації не знати якостей своїх підлеглих?

– А чому ви припинили ті протести?

– Не скажу, що це якийсь моральний чи емоційний перелом. Коли я зареєстрував петицію на сайті президента за відсторонення Полугяйка, то вона не зібрала достатньо підписів.

Коли я записував звернення прийти до ОДА на акцію протесту, то відео підтримували тисячі людей, а на акцію приходило до сотні, й то переважно АТОвці, ніби нам найбільше це потрібно. Я сподівався, що доєднається більше людей, що ми розтрясемо це болото.

– Можливо, так сталося, що ці протести пов'язували з Володимиром Бондарем?

– Я не розумію, до чого він тут Бондар. Я читав цю інформацію, але готовий її заперечити. Мені ніхто не платив. А в першу зустріч ми взагалі згадували його не злим тихим словом.

 

 

 

– Ви згадували про роботу у Держгеокадастрі. Чим ви там займалися і коли?

– Я працював начальником сектору запобігання корупції у період з 2017 по 2019 рік. Я мав пряме підпорядкування київському керівництву. Це єдина посада у тій структурі, яка може протистояти свавіллю голів обласних держгеокадастрів.

– А хто у той період очолював Держгеокадастр на Волині?

– По-моєму, тільки при мені дев’ятеро змінилось. Найскандальніший – Олесь Іващенко, якого лупили АТОвці в Горохові.

Читайте більше: У Горохові закидали яйцями головного земельника Волині

Той діяч збирався роздати землю «збірній України»: надійшло зо три десятки пакетів від ветеранів, які повинні були віддати свою землю «рішалам» упродовж місяця. Завдяки моїй роботі на нього завели п’ять кримінальних справ і взяли на хабарі у 20 тисяч доларів. 

 

 

 

– А чому ж ви звільнилися?

– У 2019 році мені запропонували бути довіреною особою кандидата в президенти Петра Порошенка.

– І чим зараз займаєтеся?

– Ветеран, інвалід, пенсіонер, голова громадської організації «Волинська спілка ветеранів антитерористичної операції», яка допомагає хлопцям-атовцям.
Зараз безпосередньо задіяний у виборах. Деколи можу «прівєт» луганським парашутистам передати.

 

 

 

– Розкажіть, будь ласка, про діяльність Спілки ветеранів.

– У першу чергу – вирішення проблемних питань хлопців, у першу чергу здоров’я. Наприклад, Андрієві Луцику, який уже переніс 12 операцій, але на його лікування гроші не виділяли. До речі, він замість того, щоб піти на зустріч в Ковелі з псевдопрезидентом, зараз загружається картоплею, щоб відвезти в шпиталь інвалідів і ветеранів війни. У нього перша група інвалідності, але він допомагає іншим.

Читайте також: Зеленський на Ковельщині отримав гарбуза

– Звідки Спілка бере гроші? 

– Лише один раз ми отримали бюджетні кошти. А так є коло людей, яке при нагальній потребі допомагає. У 2017 році ми випустили календар «Волинські кіборги». Тоді я попросив голову ВОДА Володимира Гунчика організувати аукціон.

Читайте також: Герої серед нас: у Луцьку збиратимуть кошти на лікування бійців, продаючи календар

 

 


 

 

Тоді вийшло десь 400 тисяч гривень. Розділили їх наполовину – Андрію Луцику, а іншу – Володі Бабію, він тоді хворі на онкологію. На жаль, Володимир помер.

Читайте більше: Волинських кіборгів «продали» майже за 400 тисяч гривень

А Андрій Луцик використав половину коштів і решту по частинах свою суму роздав хлопцям, які потребували фінансової підтримки на лікування.

На п’яті роковини падіння Донецького аеропорту я носив цим луганським мудакам макет нагрудного знака для нагороди, вони носились з ним, як курка з яйцем.

Читайте також: В Україні відзначають День пам'яті «кіборгів»

У підсумку на Волині нічого так і не зробили, а нас запросили у Львів і там нагородили. В сусідній області у владних кабінетах реально сидять львів'яни, а не якісь заїжджі мудаки, вони пам’ятають і пишаються тими, хто був в аеропорту.

01.12.2022